1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Ayder - Kavrun Vadisi - Kavrun Geçiti - Deniz Gölü - Zirve

Gönderilme zamanı: 29 Oca 2010 06:44
gönderen radiyev
Ayder - Kavrun Vadisi - Kavrun Geçiti - Deniz Gölü - Zirve
Rotasını daha önce tamamlayan arkadaşlar bu rota hakkında detaylı bilgi verebilirlermi bu rotanın kaç gün süreceği zorluk derecesi ve rotanın resimleri Vb. konu hakkında bilgiye ihtiyacımız vardır. İlgilenecek olanlara şimdiden teşekkürler.

Re: Ayder - Kavrun Vadisi - Kavrun Geçiti - Deniz Gölü - Zirve

Gönderilme zamanı: 29 Oca 2010 23:56
gönderen yseferoglu
Deniz Gölü'nden zirve yaptıktan sonra Kavrun Geçiti'nden Yukarı Kavrun Yaylası'na inen ekibin resimleri.
Bu resimleri rotanın sitedeki kml dosyasıyla beraber takip ederek izlerseniz çok daha faydalı olur.

Bence öğleden önce Ayder'e varıp Kavrun dolmuşuna binip sabah Yukarı Kavrun'a varın ve kamp atın. 2. gün hava açıksa en geç sabah 6 da Deniz gölüne yola koyulun ve kamp atın. 3. günün sabahı hava açıksa zirve deneyin ve aynı yerde kamp yapın. 4. günün sabahıda geldiğiniz rotadan Kavrun'a dönüp Akşam dolmuşu ile Ayder'e inip faaliyete bitirebilirsiniz. Aynı yerleri tekrar görmek istemiyosanız dönüş yolunu dilberdüzü-nastaf-olgunlar-dobe-naletleme rotasından tamamlayabilirsiniz. Bence Ağustos'da gidin hatta mümkünse Ağustos 15 ve sonrası. Temmuz'da yağış ve sis çok olur, sis Kavrun Dağları'ndan dolayı Erzurum tarafına pek geçemez ama Ağustos'u tavsiye ederim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Rota fotoğrafları ve detaylı bilgi

Gönderilme zamanı: 31 Oca 2010 19:22
gönderen radiyev
Kaçkar'larda faaliyet yapmak isteyen dağcıların ilgilendikleri rotalar hakkında gerek GPS verisi gerek fotoğraf gerekse elde edinilmiş tecrübelerin belirli bir sistematik içerisinde bildirlmesinde yararlı olacağı kanaatini taşımaktayım. Unutulmaması gereken ise Doğa sporları belirli hayati riskler içeren faaliyetlerdir. Dolaysıyla verilecek bilgilerin her şart altında kesin doğru olduğu söylenemez dolaysıyla, ilgili yerlerde faaliyette bulunacak olanlar elde edecekleri bilgileri kendi tecrübeleriyle ve birikimleriyle harmanlayarak kullanmaları kendi yararlarına olacaktır.