2018 Kurban Bayramı Trans Kaçkar

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
Cevapla
hakann
Mesajlar: 2
Kayıt: 01 Tem 2018 01:42

2018 Kurban Bayramı Trans Kaçkar

Mesaj gönderen hakann »

Merhabalar,

Arkadaşlar bu kurban bayramında 3 arkadaş, yapabildiğimiz kadarıyla bir trans kaçkar turu yapmak istiyoruz. Ancak birkaç konuda sizlerin destek ve tecrübelerine ihtiyacımız var.

Öncelikle durumumuzdan bahsedeyim. Hepimiz doğa sporları ile amatör olarak ilgilenmekteyiz. Daha önce karadeniz bölgesinde bir kamp tecrübemiz yok ve o bölgeyi tanımıyoruz. 3 erkek olarak İstanbul'dan (büyük ihtimalle) otobüs ile Rize'ye geleceğiz. Şuan ki planımız oradan Ayder yaylasına bir servis aracı ile çıkmak, eğer mümkünse yine bir araç ile Kavrun'a çıkmak. Ancak bu noktadan sonra rota vb. şeyler konusunda bazı endişelerimiz var. Bu noktada bizim istediğimiz yol, daha önce bu rotada tecrübesi veya buna benzer rotalarda bizden daha tecrübeli bir grupla birleşip, onların desteğiyle onları takip ederek hem daha kalabalık kamp alanlarında kamp yapmak hemde rotayı kaybetme ihtimalimizi minimuma indirmek. Kurban bayramı dönemi bu turu yapacak birkaç grup olacağını umut ediyoruz açıkçası ama en baştan planlı programlı gidersek içimiz daha rahat olacak.

Bunlara dayanarak öncelikle bu tarihler arasında böyle bir tur düşüncesi olan arkadaşlar varsa ve yazarlarsa onların desteği çok iyi olur.

Eğer böyle bir grupla birleşemezsek bize verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir. Forumda güzergah bilgileri var onları detaylı şekilde inceleyeceğim ama kaba taslakta olsa, bizim durumumuzda bu tura nerde başlamak mantıklıdır, hangi araçlarla maksimumum çıkabileceğimiz yaylalar nelerdir, bu konularda ki tavsileriniz bizim için çok yararlı olur.

Şimdiden teşekkürler hepinize.
tayfun
Mesajlar: 1
Kayıt: 25 Şub 2016 12:10

Re: 2018 Kurban Bayramı Trans Kaçkar

Mesaj gönderen tayfun »

Merhaba
Dokodak spor klübü ile gidin. Yeri öğrenmiş olursunuz. Kavrundan değil olgun yaylasından dilber yüzüne geçiyorlar. Ordan tekrar olgun yaylası mola verip lanet geçinden geçiyorlar. Minibüsleri var 250-300 tl gibi para veriyorsun. Bide yük taşımak istemeyen için eşekler var. Biraz pahalı 100 - 250 tl arası. Dilberdüzün de kamp yapan tur şirketleri (BUKLA ) ve Kaçkara çıkmaya gelen bir sürü kişi bulabilirsin.

Bukla : Pahalı ve gereksiz bir firmadır. yaylada kendi için boş çadırları sabitlemiştir. Gittinizde göreceksiniz. Dİlberdüzünde WC ve Su ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerler var.

Ulaşım. Artvin Merkez veya Direk Yusufeli Merkez. -- ( Yusufelinde bütün ihtiyaçlar alınmalıdır )-- Oradan minibüsler sabah ve akşam saatlerinde var. Başka yok. Olgunlar yaylası varın. Olgunlar yaylasında elektrik - Pansiyon - Ufakta olsa karnınızı doğuracak yer var. Olgunlar yaylasında kamp. Dilberdüzüne 3-4 Saatlik kolay yürüyüş. Dilberdüzünde kamp. Sabaha karşı 03,00 da uyanıp yola düşmek. Temponuzu bilmediğim için kendime göre yazdım. Soracağınız birşey olursa tayfun_an@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Gece soğuk oluyor dikkat. ( Ağustos 7 ) gitmiştim. Dağ yolunda Dolu ve yağmur geçişleri oluyor. Ayakkabı çok önemli sporlar ile gitmeyiz kayalar kesiyor.
hakann
Mesajlar: 2
Kayıt: 01 Tem 2018 01:42

Re: 2018 Kurban Bayramı Trans Kaçkar

Mesaj gönderen hakann »

Teşekkürler Tayfun Bey.
Cevapla