Kaçkar (Tar) Şelalesi GPS Verileri (gpx-kml)

Harita, Gps, Google Earth verilerinizi bizimle paylaşın.

Kaçkar (Tar) Şelalesi GPS Verileri (gpx-kml)

Mesajgönderen yseferoglu » 19 Kas 2009 23:50

Kaçkar (Tar) Şelalesi'nin GPS verileridir

Rota: Rize - Pazar - Çamlıhemşin - Çamlıhemşin 3 Köprüsü - Şelale
Tahmini Uzunluk Çamlıhemşin3 Köprüsü-Şelale: 2.3 km

Resim

Resim

Resim

Gps Dosyası
http://www.kackar.org/dosyalar/gps/kackartar.zip

Gezi Resimleri
viewtopic.php?f=7&t=114

Gps verilerinizi orjinal hali ile yseferoglu@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Kaçkar (Tar) Şelalesi GPS Verileri (gpx-kml)

Mesajgönderen hypnotod » 12 Mar 2012 12:16

sayın seferoğlu a.kaçkar yaylasından tar şelalesine iniliyormu acaba.eğer varsa gps verisi eklermisiniz.
hypnotod

Mesajgönderen yseferoglu » 16 Mar 2012 14:58

Evet iniliyor ama ben hiç gitmedim, bu yaz zaman olursa bu rotayı deneyeceğiz bizim köylülerin demelerine göre patika yol var, hatta bu vadiden Lordeçur araç yoluna bağlanacak bir araç yolu açılmak isteniyor. Ben köprüden şelaleye kadar tek gitmiştim ve gittiğim patika şelaleden sonrada devam ediyordu. resimde gördüğün gibi Lordeçur a kadar zaten araç yolu var patika kırmızı çizgide belirttiğim gibi dere boyu gidiyormuş google earth'de detaylı bir inceleme yaparsan zaman zaman patikanın izleri belli oluyor. ama son 1 km lik kısımda dere içindemi gidiliyor yoksa yukardanmı emin değil sanırım oraya gidince patika kendini belli eder.

Resim
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen hypnotod » 18 Mar 2012 23:21

teşekkürler,eğer müsait olursam sizin içinde uygun olursa bende size katılmak isterim.mayıs ayının son haftası huser-y.kaçkar-avusor kampı yapmak istiyorum.o tarihlerde kar durumu ne olur fikriniz varmı acaba....
hypnotod

Mesajgönderen yseferoglu » 22 Mar 2012 20:50

Mayıs sonu bizim için biraz erken Ağustos'da kuzenimle beraber Kaçkar Vadisi gezisi planlıyoruz ve 15 km lik Kaçkar (Tar) deresini yaya geçmeyi planlıyoruz. Sadece Kaçkar (Tar) şelalesi Lordeçur arasını bilmiyorum onunda öğrenmiş olacağız. Bu bölgenin Google Earth resimleri iyice netleşti faydası olacaktır mutlaka. Kar konusunda gelince geçen sene 7 haziranda Huser Yaylası'na çıkmıştım zirveler ve vadilerin kuzey sırtları biraz karlı idi, yani siz Yukarı Kaçkar'dan Avusor sırtına çıkarken yükseklerde karla karşılaşabilirsiniz ama sırtı geçtikten sonra Avusor'a inerken güney yüzünde kar olacağını sanmam. Bu sene tüm Türkiyede olduğu gibi Rize'de de havalar bol karlı geçti o yuzden birşey diyemeyeceğim.

7 haziran 2011 resimleri size kar konusunda fikir verebilir.
http://www.kackar.org/dosyalar/kackar11
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Dön Harita, Gps, Google Earth Verileri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir