Huser Yaylası'ndan Kaçkar Manzaraları

Kaçkarlar faaliyet rapor, foto, harita ve gps verilerini paylaşabilirsiniz.
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Huser Yaylası'ndan Kaçkar Manzaraları

Mesaj gönderen yseferoglu »

24 Kasım 2010 tarihinde bölgenin en iyi manzaraya sahip Huser Yaylası'ndan çektiğimiz 80 Adet Kaçkar Dağları resimleri.
Huser Yaylası'na Ayder'den 3 km lik bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Ticari turlar ve yayla sakinleri tarafından kullanılan belirgin bir patikadır, bir çok yerinde yardımcı ok işaretleri bulunmaktadır.

Resim

Fotolar:

2013: http://www.kackar.org/dosyalar/kackar13/ (son 40 resim)
radiyev

Re: Huser Yaylası'ndan Kaçkar Manzaraları

Mesaj gönderen radiyev »

SAYIN SEFEROĞLU RESİMLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ BU HAFTA SONU HUSER'E GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ İZLİYECEĞİMİZ YOL KONUSUNDA DETAYLI BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ? ARABA YOLU HARİCİNDE KULLANABİLECEĞİMİZ PATİKA YOL MEVCUTMU BU YOL TAM OLARAK AYDERİN NERSİNDEN BAŞLAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Merhaba, Huser bizim Çingit Köyü'nün yaylasıdır. Bu sene 3. kez gittim, son gidişimde 1 hafta önce bu patikadan indim.
Ayderin yukarı tarafında ikiz Bukla Otellerin arkasından başlıyor patika. Yoğun sis yoksa GPS'e gerek yok belirgin bir patika var ama bahar olduğu için dökülen yapraklar 1 belki 2 yerde şaşırmanıza neden olabilir. Şaşırsanızda en fazla 10 15 metre ilerler yolun devam etmediğini görür ve doğru tarafa yönelirsiniz.
radiyev

Mesaj gönderen radiyev »

sayın Seferoğlu açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler zahmet olmazsa Avusor Yaylası içinde bilgi talebimiz var Ayder'den nasıl ulaşabiliriz başlangıçnoktamız neresi olabilir aynı gün içinde yaya olarak kemerli kaçkar gölü'nede ulaşabileceğimiz günü birlik bir gezi mümkün olabilirmi selamlar
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Sayın radiyev, Yaz mevsiminde büyük kaplıcanın ordan belirli saatlerde Avusor Yaylası'na dolmuş seferleri oluyor. 1 hafta önce Ayder'de idim tam anlamıyla in cin top oynuyor. Şans eseri minübüs bulabilirseniz günü birlik gidiş geliş olabilir. Ayder'in üst kısmından Avusor Yaylası yaklaşık 9 km, yayladan göl 2,5 km Toplam 11,5 km. Gidiş dönüş 23 km eder, günlerin uzun olduğu yaz mevsiminde günü birlik gidip gelinebilir ama aralık ayında hava 16:00 da kararıyor. Az yükle saatte 3-4 km hızla yol alarak giderseniz olabilir. Bunun dışında Çamlıhemşin ilçesinden minibüs kiralayabilirsiniz, ilçenin hemen girişinde Fırtına Turizm var. firtina.com.tr önceden görüşüp araç ayarlayabilirsiniz, veya bizim Huser Yaylası'nın minibüscüsü Bekir Kandemir'i arayabilirsiniz 0535 4404517. tahmini fiyatı göle çıkarken sizi bekleyeceği için 100-150 tl civarında olacaktır.
gomez000123

Mesaj gönderen gomez000123 »

harika resimler .........
teşekkürler
Fuatk

Mesaj gönderen Fuatk »

yseferoglu yazdı: 01 Ara 2010 18:23 Merhaba, Huser bizim Çingit Köyü'nün yaylasıdır. Bu sene 3. kez gittim, son gidişimde 1 hafta önce bu patikadan indim.
viewtopic.php?p=200#p200 adresinde detaylı veriler var.
Ayderin yukarı tarafında ikiz Bukla Otellerin arkasından başlıyor patika. Yoğun sis yoksa GPS'e gerek yok belirgin bir patika var ama bahar olduğu için dökülen yapraklar 1 belki 2 yerde şaşırmanıza neden olabilir. Şaşırsanızda en fazla 10 15 metre ilerler yolun devam etmediğini görür ve doğru tarafa yönelirsiniz.
Hocam üzerinden yıllar geçmiş ama linki güncelleme şansınız var mı :) Sanırım minibüsle çıkmaktan daha kısa sürüyor :? Son olarak patika yolda tehlikeli hayvanlarla karşılaşma durumu nedir ?
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Fuatk yazdı: 04 Ağu 2023 06:22
yseferoglu yazdı: 01 Ara 2010 18:23 Merhaba, Huser bizim Çingit Köyü'nün yaylasıdır. Bu sene 3. kez gittim, son gidişimde 1 hafta önce bu patikadan indim.
viewtopic.php?p=200#p200 adresinde detaylı veriler var.
Hocam üzerinden yıllar geçmiş ama linki güncelleme şansınız var mı :) Sanırım minibüsle çıkmaktan daha kısa sürüyor :? Son olarak patika yolda tehlikeli hayvanlarla karşılaşma durumu nedir ?
Evet o linki silmişim, musait bir zamanda tekrar ekleyeyim. Patikayı çok kullandım yaban hayvanına denk gelmedim. Son yıllarda yayla Gün batımı turları nedeniyle çok populer olduğundan aşırı bir minibüs seferi var. Bu yüzden patikanın kullanımı düşmüş olabilir.