21 Temmuz 2012 Bir Günde Sıfırdan 3937 Metreye

Kaçkarlar faaliyet raporları, ve fotolarınızı paylaşabilirsiniz.

21 Temmuz 2012 Bir Günde Sıfırdan 3937 Metreye

Mesajgönderen mkirdi » 23 Tem 2012 17:41

Kaçkarlarla defalarca gelmiş olmama karşın Kuzeyden hiç tırmanmamıştım zamanım kısıtlı oldugu için 21 temmuz cumartesi saat 04:42 de Ayderden başlayan faliyetim Kaçkar zirveye Yukarı Kavrun isitikameti ve ve saat :10 15 de zirvedye varışım ve 45 dakikalık zirve ziyafeti ardından yine aynı rotadan Ayderde saat:17:00 de son buldu: Çok zordu ayakkamı olarak ayaklarımda spor ayakkabısı vardı .... 3 adet snacker ve bir adet misbon ve 1 kutu cikletle zirve turu yapmanın yanında kısa buzulu geçerken kazma yerine sivri kayaları kullanmamda ayrıca tırmanışa ayrı bir adrenelin kattı .... Tek başıma güzel bir tırmanıştı tekrar gelirmiyim bilmiyorum.... Ama verçenik olabilir aletsiz ekipnasız çıkmak için sabırsızlanıyorum... Sevgiyle kalın....
mkirdi

Re: 21 TEMMUZ 2012 BİR GÜNDE SIFIRDAN 3937 METREYE

Mesajgönderen yseferoglu » 24 Tem 2012 01:44

Sizi gerçekten tebrik etmek lazım, iyi bir kondisyon lazım bu iş için üstelik ilk tırmanış ve tek başınıza. Benzeri bir tırmanışı ben Kemerli Kaçkar'da gerçekleştirmiştim, aynı gün 0 dan 3562 metreye çıkmak biraz zorlamıştı biz iki kişiydik. Tırmanışınız hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz çok iyi olur, varsa resimleride paylaşırsanız çok memnun oluruz. Verçenik'e ekipmansız çıkış çok zor diyorlar verçenik için rota bilginiz varmı acaba?
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: 21 TEMMUZ 2012 BİR GÜNDE SIFIRDAN 3937 METREYE

Mesajgönderen incvz67 » 25 Tem 2012 03:24

mkirdi yazdı:Kaçkarlarla defalarca gelmiş olmama karşın Kuzeyden hiç tırmanmamıştım zamanım kısıtlı oldugu için 21 temmuz cumartesi saat 04:42 de Ayderden başlayan faliyetim Kaçkar zirveye Yukarı Kavrun isitikameti ve ve saat :10 15 de zirvedye varışım ve 45 dakikalık zirve ziyafeti ardından yine aynı rotadan Ayderde saat:17:00 de son buldu: Çok zordu ayakkamı olarak ayaklarımda spor ayakkabısı vardı .... 3 adet snacker ve bir adet misbon ve 1 kutu cikletle zirve turu yapmanın yanında kısa buzulu geçerken kazma yerine sivri kayaları kullanmamda ayrıca tırmanışa ayrı bir adrenelin kattı .... Tek başıma güzel bir tırmanıştı tekrar gelirmiyim bilmiyorum.... Ama verçenik olabilir aletsiz ekipnasız çıkmak için sabırsızlanıyorum... Sevgiyle kalın....

resimleriniz varsa görmeyi isterim arkadaşım...bu arada siz normal kuzey rotesından değilde buzul üzerindenmi çıktınız tam anlayamadım..bende 3 kez zirve yaptım kaçkarda...ramazan bayramında bir kaç arkadaş kdz ereğliden büyük ihtimalle bizde kuzeyden çıkacağız ...

ayrıca tebrik ediyorum sizi böyle bir faaliyet için
incvz67

Re: 21 Temmuz 2012 Bir Günde Sıfırdan 3937 Metreye

Mesajgönderen mkirdi » 16 Ağu 2012 13:00

Resimlerin bir kısmını facebook a koydum diğerlerini koymaya vakit bulamadım Murat Kırdı olarak facebook a girerseniz oradan görebilirsiniz. Gerçekten çok zordu.. Çarşak kayalıkların bir kısmı kar ve buz vardı Hatta zirve tırmanış hattında da kar ve buz vardı... Yeni Yine Yeniden farklı bir rota farklı bir heyecan ... Geçen Yıl bisikletle trans kaçkar 328 km bu yıl Zİrve.. Önümüzdeki yıl ki faaliyet daha erken bir tarihle Bisikletle Ovit Ayder Kavrun Çaymakçur Yusueli oradan artvin ... Nasipse...
mkirdi

Dön Raporlar, Fotoğraflar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir