1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 15 Şub 2010 14:24
gönderen yseferoglu
2009 yılında gerçekleştirdiğimiz 18 yaylayı gördüğümüz gezimizin GPS verileridir.

Resim

Ayder Yaylası
Aşağı Kavrun Yaylası
Yukarı Kavrun Yaylası
Samistal Yaylası
Hazindak Yaylası
Pokut Yaylası
Sal Yaylası
Amlakit Yaylası
Yukarı Amlakit (Kotencur)
Palovit Yaylası
Meleskur Yaylası
Trovit Yaylası
Nafkar Yaylası
Karunç Yaylası
Elevit Yaylası
Hacıvanak Yaylası
Karmik Yaylası
Apivanak Yaylası

Gezi Resimleri:
http://www.kackar.org/dosyalar/kackar09

Gps Dosyası:
http://www.kackar.org/dosyalar/gps/kackar09.zip

Gps verilerinizi orjinal hali ile yseferoglu@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 09 Mar 2010 18:01
gönderen ozgurdenizonur
Merhabalar,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Özellikle kackarlar.zip dosyası bölge ile ilgili gördüğüm en detaylı çalışma. Bu sene yaklaşık 1 haftalık bir yürüyüş gezisi planlıyoruz. Sizin 2009 da yaptığınız rota bizim için de uygun gözüküyor. Kaçkarlarda ilk defa uzun soluklu yürüyüşe çıkacağız, bize farklı rota önerileriniz de var mı. Bir de 2009 rotasında hep çadırda mı kaldınız yoksa bazı yaylalarda konaklama imkanları da var mıdır?

Özgür Deniz Önür

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 09 Mar 2010 18:13
gönderen yseferoglu
Merhaba, biz bu gezide 4 gece çadırda kaldık. Kavrun, Palovit, Elevit, Sal, ve Pokut da Pansiyon var ama gerek görmedik. Bu rota için 4 gece her ekip için yeterli olmayabilir. Gayet güzel bir geziydi tek tavsiyem ağustos ayında gitmenizdir hatta ağustos 15 ve sonrası.

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 06 Haz 2010 14:30
gönderen incvz67
çok güzel bir rota .....bende bu rotayı kafama koyabilirim ama kavrun trans yapıp davalı ya geçmeyi oradan soğanlı gölde kamp kurup kaçkar zirve çıkışınıda eklemek istiyorum....

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 24 Haz 2011 06:49
gönderen virago
Merhaba,

Bu rotayı 10 yaş oğlum (sporcudur, kondisyon seviyesi yüksektir) ve eşimle gerçekleştirebilir miyim acaba? Temmuz başı Çamlıhemşin'deyiz, kendimize rota çizmek istiyoruz.

Teşekkürler

Cenk Oskay

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 24 Haz 2011 09:52
gönderen yseferoglu
Cenk bey yanınızda eşiniz ve oğlunuz varsa bence hacıvanak-karmik-apivanak kısmını iptal edip bu rotayı yeniden düzenleyiniz.

Ör: Yukarı Kavrun Yaylası'na dolmuşla çıkıp 1. günü Y. Kavrun-Samistal-Hazindak-Ayder rotası ile tamamlayabilirsiniz. 1 ay önce Hazindak Yaylası'ndan Ayder Yaylasına eski patika yolu genişleterek çok güzel bir Trekking yolu yaptılar. Bu yol ile Ayder'e iner ilk günü tamamlarsınız. Parkur yaklaşık 15 km.

Veya ilk günü Kavrun'da Göller bölgesi ve Mezovit'i kapsayan bir gezi ile tamamlayıp 2. günün sabahı bu 15 km lik rotayı düşünebilirsiniz.

Bunun dışında Çamlıhemşinden Pokut-Sal Yaylası'na taksi ile yada yaya çıkıp Sal-Pokut-Hazindak-Amlakit-Palovit-Trovit-Elevit-Çat-Zilkale rotasını düşünebilirsiniz. Bunun dışında Ayder'den bukla otelin arkadaki patikadan günübirlik Huser Yaylası'na çıkıp Kaçkar Dağları'nı izleyebilirsiniz.

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 26 Haz 2011 17:51
gönderen virago
Bilgi ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yazınıza istinaden sormak istediğim birkaç konu var:
1. Hazindak- Ayder yürüyüş rota bilgisi sizin kayıtlarınızda yok, ama sanırım oraya gidince bu patika kolay bulunabilinir???
2. Kavrun-Göller-Mezolit rotası sizde bulunmakta mı?
3. Sal-Pokut'tan çıkılıp Zil Kale'de biten rotanız sanırım 2 gün ve bu rotanın Elevit'ten sonrası sanırım sizin kayıtlarda yok.

"Biraz armut piş ağzıma düş" gibi oluyor.

Teşekkürler şimdiden

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 26 Haz 2011 18:30
gönderen yseferoglu
Hazindak Ayder trekking yolunun detaylı verileri bende yok zaten ihtiyaçta yok. Ayder'e girdiğinizde büyük ahşap tabelalarla bu yol gösteriliyor. Rota üzerinde çevre ve ağaçlar hakkında bilgi veren tabelalar ve oturma yerleride varmış. Temmuz ayında bu rotadayı tecrübe etmeyi düşünüyorum resimleri mutlaka yayınlarım.

Kavrun göller bölgesi ve Mezovit Çayırının verileri sitede mevcut. Bu rota Kavrun-Mezovit-Seldar Geçiti-Göller Bölgesi-Kavrun şeklinde olabilir. Bu şekilde aynı yerden tekrar geçmemiş olursunuz.

Elevit'ten sonra zaten araç yolu Çamlıhemşin'e kadar gidiyor. Hatta Çamlıhemşin Çat arası doğaya uygun şekilde taş döşenerek yeniden yapıldı.

Linkteki dosyayı mutlaka inceleyiniz. Yağmurlu ve sisli bir döneme gelirseniz geziden pek hoşlanmayabilirsiniz. Hava durumunu iyi takip etmenizi öneririm.

http://www.kackar.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=21

Re: 18 Yaylalık Kaçkar 2009 Gezisinin GPS dosyası

Gönderilme zamanı: 27 Haz 2011 13:09
gönderen virago
İlgi ve bilgi paylaşımız için çok teşekkür ederim. Yıllık iznimiz Temmuz başına denk geliyor ve değiştiremiyoruz. Artık yağmur-çamur gideceğiz.

Sevgilerimle

Cenk