ilk kez kamp yapmayi dusunuyorum hemde kackarlarda

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.

ilk kez kamp yapmayi dusunuyorum hemde kackarlarda

Mesajgönderen Aspetli53 » 20 Oca 2016 23:58

aslen rizeliyim iyideredenim izmitte yaşıyorum her sene ağustos ayında rizedeyim kackarlarda kamp yapma niyetim var su an kafam da tam bir rota yok ama ayder yukarı kavrun (goller bölgesini görmek istiyorum ) fakat samistal amlakit hazindag pokut yaylalarini da görmek istiyorum buralara tek başıma gidebilirmiyim en kolay rotaları neler arabam yok yürüyerek gidecem cesaretliyim dir korkmam herşeyden birde huser yaylasini merak ediyorum oraya nasıl ulasabilir
Aspetli53

Re: ilk kez kamp yapmayi dusunuyorum hemde kackarlarda

Mesajgönderen darkjedi » 23 Oca 2016 19:27

Ayderden Huser ve Hazidak'a işaretli yürüyüş yolları var, sitedeki "yayalalar" gps dosyabını indirip gps'e yada akıllı telefona yükleyebilirsiniz. Tekbaşına olayına gelince, ilk defa kamp yapan biri için ve sizi tanımadığımdan dolayıda cesaret verici sözler söyleyemem. Yakın yaylalara açık havalarda yürümek sorun çıkarmaz ama merkezden ve yoldan uzaklaştıkça temel teknik bilgilere ve tecrübeye sahip olamak gerekiyor.
darkjedi

Mesajgönderen Aspetli53 » 18 Nis 2016 15:01

Him benim ilk tercihim yukarı kavrun yaylası ordan da göller bölgesini gormek birde samistal yaylasini görmek oordan gidilebiliyormus tabii zorlu bir yol sanırım rehber o olmadan karadeniz in yüksek kesimlerine ciktigimiz zaman sisli havada yürümek zor biraz mümkünse güneşli havada yürümek en iyisi tabii peki nerelere gidebilirim ? Nereleri tavsiye edersiniz ?
Aspetli53

Mesajgönderen darkjedi » 26 May 2016 20:04

Yukarı Kavrun'dan göllerbölgesine yürüyüş kolaydır, bahsettiğim gps dosyasından kolay gidilebilecek yerleri seçebilirsiniz, gps ile gezmenizi tavsiye ederim.
darkjedi

Dön Kaçkarlarda Dağcılık, Kampçılık, Trekking, Hiking

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir