Kaçkar dağı civarda özellikler

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
Andrey

Kaçkar dağı civarda özellikler

Mesaj gönderen Andrey » 15 Eyl 2015 14:48

Merhaba herkes! Ben Rusum, Türkçe anadilim degil, bundan dolayı bazı yanlışlıklar başına affedersiniz. Gelecek yılda Ayder'e ve Kaçkar'a kısa bisiklet tur planı düşünüyorum. Tek ya da çok az arkadaşlı olacağım. Biz dağcılar değiliz, Kaçkar tepesine gelmeyeceğiz. Ama Büyükdeniz ve Deniz gölleri ziaret etmek istiyorum. Bu yürüyüş rota ve bisiklet ile geçirmez. En yakın siteyi yolunda ulaşıp öte yürümek istiyorum. Bu site yürüyüşü bir gün gidiş dönüş ulaşabildiği gereklidir. Kaçkar pansiyon çok yakın bir site ama başka yaylanın yanında bulunmakta bana rahatsız. Başka yolda denizde gitmelim onun için Ayder'e bisikletle gidemem. Ayder önünden Kaçkar'a gelmek Ayder Turizm merkezinden ya da Yaylaköyden mümkün. Bu rağmen en yakın otel bir gün yürümek için çok uzaktır. Kavran deresinde veya Palovit deresinde çadırla geceleyebilirim ama bisikletleri ve fazla eşyalarımızı sahipsiz bırakmak tehlikelidir. Bu civarda lokanta, kahve gibi özellikler kimse biliyor mu? Lokanta bölgesinde bisikletleri bırakmak iyi bir fikir.

darkjedi

Re: Kaçkar dağı civarda özellikler

Mesaj gönderen darkjedi » 15 Kas 2015 19:50

Yukarı Kavrun (Y. Kavrun) yaylasında eşyalarınızı bıkabileceğiniz pansiyonlar var, örneğin Şahin Pansiyon. BU yayladan etrafı bir, iki günlük kamplar ile rahatça gezebilirsiniz.