Yusufeli Ulaşım

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.

Yusufeli Ulaşım

Mesajgönderen umsturz » 13 Haz 2015 12:46

Arkadaşlar Merhaba,

Kavrun güney rota üzerinden zirve tırmanışı ve Kavrun aşıtından kuzeye geçerek Yukarı Kavrun, Samistal, Pokut üzerinden Çamlıhemşin bitişli rota planladık. Tarih kesin olmamakla birlikte ağustos ayının ilk yarısı. Maksat zirve sonrası rota üzerindeki yaylalarda biraz vakit geçirmek. Daha önce kuzey rotadan zirve faaliyeti yaptık ancak güney rota hakkında fazla bir bilgimiz yok. Elimizde sadece Gps kayıtları var. Bu nedenle bir kaç soru sormak istiyorum.

Yusufeli'den Olgunlar'a tek bir araç var mı ? Nasıl ulaşabiliriz ? Toplamda bu yol kaç saat sürüyor ?

Zirve sonrası kuzeye geçiş yapacağımız için fazla vakit ve efor kaybetmeyi düşünmüyoruz. Bu nedenle Dilber Düzü'ne kamp atmayıp; deniz gölüne kamp atmayı düşünüyoruz. Burada göl haricinde başkaca su kaynağı var mı ?

Sevgiyle kalın.
umsturz

Re: Yusufeli Ulaşım

Mesajgönderen yseferoglu » 18 Haz 2015 22:04

Kaçkar Kavrun güney rotadan çıkış yapma şansım malesef olmadı, 2012 yılında Yukarı Kavrun'dan başlayıp Kavrun geçiti, deniz gölü kamp ve naletleme geçiti üzerinden tekrar Yukarı Kavrun'a ulaşarak bir etkinlik planlamıştık ama bazı sorunlar nedeniyle geri dönmek zorunda kaldık. 20 gün içinde Aynı rotayı tekrar denemeyi planlıyorum.

Yarım kalan etkinliğin gps dosyası:
http://www.kackar.org/dosyalar/kavrungeciti2012.zip

Bu dosyadaki verilere göre ilerleyecektik.
http://www.kackar.org/kackarlar.zip

Yusufeli Olgunlar 52 km civarı bu yollarda minibüsler genelde 50-60 km ortalam hızla giderler 1 saat kadar sürecektir ve her gün dolmuş olma ihtimali çok yüksektir.
Olgunlarda bulunan Kaçkar Pansiyon size bilgi verebilir.
0466 832 20 47 - 0538 306 45 64
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen umsturz » 19 Haz 2015 15:28

Daha önce sizden aldığım "Kackarlar" adlı Gps kayıtlarıyla kuzey rotadan tırmanış gerçekleştirmiştik. Rotaya yabancı olmamız bir yana, kapıdan sonra Kardovit üzerinden ve vadiden yoğun bir sis gelmişti. Yine aynı kayıtlar Gps'imde, Taş babalar olsa da kayıtlar çok işimizi görüyor tekrar teşekkürler :) Bu arada, güneye geçip epey yol kat etmişsiniz, dönüşünüz için üzüldüm. Bu defa etkinlikle ilgili fotoğraflar paylaşırsanız sevinirim. Kavrun geçitinden Deniz gölüne kadar olan rotayı en azından fotoğraflar üzerinden görmek isterim.

Syg
umsturz

Mesajgönderen incvz67 » 16 Tem 2015 02:19

ağustos ayının ilk haftası bizde yusufelinden olgunlara kadar araçla çıkacağız..2 kişiyiz..tarihlerimiz uyarsa birlikte çıkarız dilberdüzüne.ayrıca..bu rotayı daha önce 2 kez çıktım.hem güney klasik rotadan.hemde sizin aşacağınız kavrun aştından dolanarak deniz gölünde kamp kurmuştuk zirveyi öyle yapmıştık keşke sağlığım elversede eskisi gibi uzun rotalar yapabilsem...hatta sizin rota çok hoşuma gitti daha önce sizin bahsettiğiniz rotanın kavruna kadar olanını yaptım ..siz birde samistalden pokuta eklemişsiniz harika olmuş umarım yaparsınız...dediğim gibi bizde 2 öğretmen arkadaş artvin rize yaylalar ve güneyden kaçkar zirve yapmak için o bölgede olacağız...
incvz67

Mesajgönderen umsturz » 23 Tem 2015 10:09

incvz67 yazdı:ağustos ayının ilk haftası bizde yusufelinden olgunlara kadar araçla çıkacağız..2 kişiyiz..tarihlerimiz uyarsa birlikte çıkarız dilberdüzüne.ayrıca..bu rotayı daha önce 2 kez çıktım.hem güney klasik rotadan.hemde sizin aşacağınız kavrun aştından dolanarak deniz gölünde kamp kurmuştuk zirveyi öyle yapmıştık keşke sağlığım elversede eskisi gibi uzun rotalar yapabilsem...hatta sizin rota çok hoşuma gitti daha önce sizin bahsettiğiniz rotanın kavruna kadar olanını yaptım ..siz birde samistalden pokuta eklemişsiniz harika olmuş umarım yaparsınız...dediğim gibi bizde 2 öğretmen arkadaş artvin rize yaylalar ve güneyden kaçkar zirve yapmak için o bölgede olacağız...

Merhaba,

Etkinliklerinizi Gezenbilir'de biliyorum. Aslında hemşehri sayılırız :) Bu coğrafyayı ve iklimi gerçekten çok seven insanlardan birisiniz. Biz de iki kişiyiz. Çizdiğim rota bir hayli uzun 1 hafta zaman yeter diye düşünüyorum. Umarım tamamlarız. Şimdi 8 Ağustos en geç 9 Ağustos sabahı Yusufeli'de olmayı planlıyoruz. Olgunlardan sonra Denizgölü'ne kadar gece karanlıkta olsa çıkmayı ve kamp atmayı planlıyoruz. Rota bir hayli uzun olduğu için tekrar Dilberdüzüne dönüp aynı yolu kat etmek bize vakit kaybettirecek. Tarihler uyuyor ise güzel olur.

Syg
umsturz

Dön Kaçkarlarda Dağcılık, Kampçılık, Trekking, Hiking

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir