Kaçkarlarda Hangi Ayda Hava Nasıl Olur ?

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.

Kaçkarlarda Hangi Ayda Hava Nasıl Olur ?

Mesajgönderen mtd_1910 » 28 Nis 2014 00:46

Arkadaşlar Kaçkarlarda sadece Ayder Yaylasını gezdim daha öncesinde , fakat Haziran ortası gibi başta Kavrun başta olmak üzere Pokut , Sal , Avusor , Zil Kale mevkii vs. gibi yerleri gezmeyi planlıyorum.

Forumda araştırdığım kadarıyla Haziran ve Temmuz aylarında yağışlı olduğu söylenmiş. Temmuz ayı Ramazan Ayı olduğundan dolayı gidemeyeceğim. Sizce Haziran ayını mı tercih etmeliyim yoksa Ağustos ayını mı ?

Bir de şunu sormak istiyorum normal araçla hangi mevkiileri gezebilirim nereleri görebilirim ? Son olarak tavsiye ettiğiniz yerler var mı ? Şimdiden teşekkürler..
mtd_1910

Re: Kaçkarlarda Hangi Ayda Hava Nasıl Olur ?

Mesajgönderen barbecue » 12 Haz 2014 17:26

Bu bizim içinde önemli.
Ramazan Bayramı sonrası 10 gün kadar bu bölgede olacağız.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican
barbecue

Mesajgönderen yseferoglu » 12 Haz 2014 21:42

Araçlara nerelere gidebileceğinizi öğrenmek için şu linke bakınız. viewtopic.php?f=4&t=21

Geçen sene Kavrun, Elevit, Palovit, Avusor, Huser, Pokut, Sal gibi yaylalara normal binek araçlar çıkabiliyordu ama havanın açık olması ve en az 1 2 gün yolların güneş görmüş olması gerekir.

Hava durumuna gelince evet Haziran Temmuz sıkıntılı geçebilir ama bu sürekli bu şekilde olacak diye bir durum yok. Sitenin ana sayfasındaki hava durumundan bölge hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle 3 saatte bir güncellenen uydu resimlerinden etrafta bulut var mı yok mu anlarsınız. Mesela ben bu cumartesi pazar pazartesi Huserde olacağım hava 3 gün açık görünüyor. İmkanınız varsa Ağustosta gitmek hava durumu bakımından daha avantajlı olabilir.
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen barbecue » 19 Haz 2014 10:38

Sayın Seferoğlu,
Vermiş olduğunuz link için öncelikle çok teşekkür ederim. Ancak haritayı incelediğim zaman, anlayabildiğim kadarı ile, izlenmiş rotaların bir kısmı yürüyüş, bir kısmı ise araç rotaları.
Bunları harita üzerinden konu coğrafyayı bilmeyen biri için anlamak oldukça zor.
Benim ricam, araç veya araçların 4x4 özelliklerinde olduğu öngörüsü ile ulaşılabilecek rotaların belirlenmesi yönünde idi.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Sevgi ve saygılarımla,

Burak Dirican
barbecue

Dön Kaçkarlarda Dağcılık, Kampçılık, Trekking, Hiking

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir