Trekking ve malzeme seçimi

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.

Trekking ve malzeme seçimi

Mesajgönderen serkansevengor » 18 Oca 2014 16:04

Tek başıma trekking ( İlk olarak Kaçkar civarında daha sonraları da Likya yolu üzerinde ) yaparak gezmek istiyorum . Alacağım Çadır nasıl olmalı.? 5 mevsim çadırmı almalıyım?? Uyku tulumunu neye göre almalıym??
Mat,Baton... vs nasıl seçmeliyimi ve en uygun nerelerden alınır??
serkansevengor

Re: Trekking ve malzeme seçimi

Mesajgönderen darkjedi » 21 Oca 2014 21:21

Kaçkarlara eğer yazın gitmeyi düşünüyorsanız beş mevsim çadır gereksiz, dört yada üç mevsim yeter. Ben loop-sande iki kişilik çadır kullanıyorum, ağırlığı 2.5 kilo civarında, bildiğim kadarı ile en hafif iki kişilik çadır o fiyata. Tulum olarakda konforu 0, -5 arası olan bir tulum yeterli olacaktır. Mat çok zor bir konu değil, çok ince olmayan herhangi bir mat kullanabilirsiniz. Şişme matlarda var ama hem ağır hemde çok yer kaplıyor. Baton olarak 50-100 TL arası olanlar fena değil.
Likya yolu ise biraz daha sıcak olacağı için tulum belki biraz terletebilir.
Ben malzemeleri genelde Karaköy'deki kutup ayısından alıyorum, o bölgede zaten çok mağaza var, gezip beğendiğiniz alabilirsiniz, satıcılar size yardımcı olacaktır.
darkjedi

Mesajgönderen silensius » 18 Nis 2014 06:04

serkansevengor yazdı:Tek başıma trekking ( İlk olarak Kaçkar....??

Slm, tek başına gitme derim : hem bir kaç gün sonra sıkılırsın yalnızlıktan hem yalnız kalırsın herhangi bir tehlikede.

iyi yürüyüşler.
silensius

Mesajgönderen gezgin59 » 02 Ağu 2015 14:13

Merhabalar yeniden,

22-23 Agustos gibi bir tarihte Olgunlardan gelip Dilberdüzünde kamp atıp , güney rotadan zirve yapmayı planlıyoruz. Güney rotasını yapabilmek için trekking botları çok gerekli mi yoksa daha hafif olduğu için yarım boğaz yürüyüş spor ayakkabıları yeterli olur mu?
gezgin59

Mesajgönderen yseferoglu » 02 Ağu 2015 21:04

Gerekli, boğazsız ayakkabı ile çarşaklarda bilek burkma ihtimali çok yüksek böyle bir durumda etkinlik tehlikeye girer.
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Dön Kaçkarlarda Dağcılık, Kampçılık, Trekking, Hiking

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir