Kurban Bayramında Kaçkar zirve tırmanışı 14-15 Ekim

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
# note : you may change( 600px) to whatever you want
ekarais

Kurban Bayramında Kaçkar zirve tırmanışı 14-15 Ekim

Mesaj gönderen ekarais » 02 Eki 2013 17:12

Aranıza yeni katıldım. Çok güzel bir site olmuş. Emeği geçenlerin eline sağlık.

Güney rotası hakkında tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Önümüzdeki hafta sonu (12 Ekim) İstanbuldan araçla hareketle Artvin Yusufeli üzerinden Olgunlar' a (13 Ekim) gitmeyi, oradan yürüyüşe başlayıp Dilberdüzünden geçerek Deniz Gölü'nde kamp (14 Ekim) ve zirve denemesi (15 Ekim) yapmayı planlıyoruz.

Hernekadar halen yağıyor ve önümüzdeki günler yağışlı geçecekse de 9'undan itibaren yağış kesilecek gibi görünüyor.

Bölgedeki kar bu planı engeller mi?

Selamlar
Efe

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Kurban Bayramında Kaçkar zirve tırmanışı 14-15 Ekim

Mesaj gönderen yseferoglu » 02 Eki 2013 17:59

Aşağıdaki resim 27 Eylül'de Huser yaylasından çekildi. Zirvelerde ciddi kar var, önümüzdeki 1 hafta full güneşli geçerse erir belki ama hava durumu önümüzdeki günler için yine kar yağışı gösteriyor. Akşamları ciddi soğuk olur oralarda.

Resim

ekarais

Mesaj gönderen ekarais » 02 Eki 2013 18:30

Soğuktan ve kardan yana sıkıntımız yok. Kış dağcılığı konusunda tecrübeliyiz.

Ancak kayalık ve iri çarşaklı yamaçlarda 40-50 cm kar olursa ve bu kar yumuşak olursa sıkıntı. Bu açıdan sorduydum. Rotayı bilmiyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Selamlar
Efe

mustafagultas

Mesaj gönderen mustafagultas » 03 Eki 2013 14:07

Merhaba, eğer rotayı bilen birilerini bulabilirsek bizde Malatya'dan 4 kişilik bir ekiple bayramda Kaçkar'lara tırmanmayı planlıyoruz.

Bayram'da ortak bir faaliyetiniz var mı acaba ?

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen yseferoglu » 03 Eki 2013 17:48

Sitede rotanın gps kayıtları ve gerekli resimleri var.

http://www.kackar.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=21

ekarais

Mesaj gönderen ekarais » 03 Eki 2013 18:17

Teşekkürler. Çok istifade ettik. Forumdaki GPS kayıtlarından rotaları oluşturup GPS'imize yükledik bile.

ekarais

Mesaj gönderen ekarais » 03 Eki 2013 18:25

mustafagultas yazdı:Merhaba, eğer rotayı bilen birilerini bulabilirsek bizde Malatya'dan 4 kişilik bir ekiple bayramda Kaçkar'lara tırmanmayı planlıyoruz.

Bayram'da ortak bir faaliyetiniz var mı acaba ?

Mustafa bey, bu bir ortak faaliyet değil. Biz 2 kişiyiz. 13 Ekim'de Olgunlar'da olmayı planlıyoruz. İstanbul ve Ereğli'den geleceğiz

Ancak 1-2 gün ileri ya da geri kayabilir. Hava durumuna da bağlıyız.

Selamlar

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen yseferoglu » 03 Eki 2013 21:51

Huser ve Kavrun Yaylası'ndan aldığımız son bilgilere göre bu akşam 18:00 civarlarında bölgede kar yağışı başladı.

ekarais

Mesaj gönderen ekarais » 04 Eki 2013 10:19

yseferoglu yazdı:Huser ve Kavrun Yaylası'ndan aldığımız son bilgilere göre bu akşam 18:00 civarlarında bölgede kar yağışı başladı.
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Ben de MeteoBlue sitesinden takip etmeye çalışıyorum. Salı gününe kadar kar yağışı veriyor. Sonraki günlerde hava açıyor. Fakat 3-4 günden sonraki tahminlerin tutarlı olma ihtimali zayıf tabii.

Kısmet bakalım.

Selamlar

incvz67

Mesaj gönderen incvz67 » 12 Eki 2013 00:44

efe abi selamlar...ahmet ben ereğliden, kaçkarlarda bu mevsimde en güzel havaları yakalayacaksınız bir aksilik olmazsa....bende kaçkarlara giderken bu siteden çok faydalandım gps kayıtları gerçekten çok iyi.....aracınızla olgunlar yaylasına kadar çıkar oradaki deniz pansiyon yada kaçkar pansiyona bırakırsınız....dilberdüzüne kadar çok rahat bir yürüyüş yaparsınız zannedersem orada kar çok az olur ...ortalama 3 saat yada 4 saatte olgunlardan dilberdüzüne rahat çıkarsınız...orada başka çadırları göreceğinizi tahmin ediyorum çünkü güney rota ana kamp alanı orası, isterseniz orada kamp atabilirsiniz ama biz biraz daha yürüyelim deniz gölünde kamp atalım derseniz siz bilirsiniz en fazla 2 saatlik yürüyüşle deniz gölüne çıkarsınız kar olursa süre biraz daha uzayabilir..ama göl kenarına geldiğinizde yükseklik 3360m gösterecek gps...muhtemelen bu yükseklikte karlar erimemiş olur...
çok güzel bir faaliyet olacak bu mevsimde kazasız belasız ,keyifle gidin gelin efe abi. hayırlı bayramlar bende artık murattaki resimlere bakar iç çekerim.... karadeniz bir başka hiç bir bölgeye benzemiyor ....