6 gün 3 yayla

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
# note : you may change( 600px) to whatever you want
Cevapla
erhan
Mesajlar: 2
Kayıt: 03 Tem 2012 00:41

6 gün 3 yayla

Mesaj gönderen erhan » 03 Tem 2012 00:53

Sevgili Arkadaşlar,

Karadeniz aşığıyım, aranıza yeni katıldım. 4 kez geldim. popüler yerleri gezdim genelde. yukarı kavrundan zirve yakınlarına doğru bir deneyimim oldu. artık popüler olmayan güzellikleri görme vakti benim için. bu yıl için 3 yayla seçtim. ikişer gece çadırda kalmayı planlıyorum ancak google birbirine biraz ters olduğunu gösteriyor. otomobille gitmeyi planlıyorum. istediğim yerler pokut,komati ve kito. arabamla gidebilir miyim bu yolları?

pokuttan kitoya direk geçebilirmiyim yoksa çamlıhemşine geri dönüp başka yoldanmı gitmeliyim? komati için zaten bambaşka yoldan gideceğim gibi gözüküyor.

site için teşekkürler.

Erhan,

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 161
Kayıt: 10 Şub 2009 23:12

Re: 6 gün 3 yayla

Mesaj gönderen yseferoglu » 03 Tem 2012 11:35

Şu sıralar gitmenizi pek tavsiye etmem daha 2 önce yüksek kesimlere ve bazı yaylalara kar yağdı. Havalar çok bozuk en fazla öğlene kadar açık öğleden sonra tamamen sisli. Sitenin ana sayfasındaki uydu görüntüleri Görünür linkinden bulut durumunu görebilirsiniz. Bir çok yayla yolu Çamlıhemşin özel idaresi tarafından hala temizlenmedi, yaylacılar kendi çabalarıyla kışın yola düşen kaya, taş ve ağaçları yol kenarlarına taşıyor. Pokut'tan Kito'ya gitmek için Pokut'tan Şenyuva Köyü'ne inmeniz ve Çat Vadisi'nden Kitoya çıkmanız gerekiyor. Şu sıralar sanırım 4x4 lazım 4x2 altı yüksek araçlar yağmurlu havalarda sıkıntı yaratabilir. Komati'ye ulaşmak için Çamlıhemşin'den Eğrisu Yaylası diye bir tabela görmüştüm sanırım o yoldan gidiliyor. Çamlıhemşin'de taksi durağı yada esnaflardan bilgi alabilirsiniz.


21-24 haziran Huser'den Kaçkarlar.
Şu anki durumunda bu resimden pek farkı yok. Bu resimden sonra en az 2 defa ufak çaplı kar vurdu zirve ve yüksek yaylalara.
Resim

erhan
Mesajlar: 2
Kayıt: 03 Tem 2012 00:41

Re: 6 gün 3 yayla

Mesaj gönderen erhan » 03 Tem 2012 22:07

Kar yağdığını duymuştum ama bu mevsmde yolların hala açılmamış olduğuna şaşırdım. 9 temmuzda düşünüyoruz. Belki düzelir hava. Bilgiler için teşekkür ederim.

Cevapla