4 gün 3 gecelik rotamız nasıl olmalı?

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
# note : you may change( 600px) to whatever you want
Cevapla
cetetorunu
Mesajlar: 2
Kayıt: 19 Tem 2011 21:45

4 gün 3 gecelik rotamız nasıl olmalı?

Mesaj gönderen cetetorunu » 08 Ağu 2011 00:10

Merhabalar,

2011 Ramazan'ın 3. günü sabahı(01.09.2011) trabzonda olacağız. Ve 04.09.2011 tarihinde akşam 18:00 de tekrar geri dönmek için trabzon havaalanında olmamız gerekmekte. 4 günlük kaçkar ziyaretimiz için aşağıdaki belirttiğim yaylaları görmek istiyoruz. Yaya bir şekilde gezinmek tercihimiz olacaktır. Rica etsem bana en uygun rota ve gün planlaması hakkında tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunabilir misiniz?

Resim üzerindeki renklendirmede kırmızı olanlar gitmesekte olur dediklerimiz yerlerdir. Mutlaka gitmeliyiz dediğimiz yerler koyu yeşil olarak işaretli :)

Sormak istediğim bir kaç soru olarakta şunlar bulunmakta;
- Aşağı kavrun veya yukarı kavrunda sabah saatlerinde ayder'e inen araç bulabilir miyiz?
- Gidip görmek istediğimiz Pokut ve Sal rotamıza biraz ters düşmekte. Bu yüzden oraya araçla ziyaret etmek istiyoruz. Ayder'den bu yaylalara araç bulabilir miyiz?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.


https://picasaweb.google.com/lh/photo/c ... directlink

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 161
Kayıt: 10 Şub 2009 23:12

Re: 4 gün 3 gecelik rotamız nasıl olmalı?

Mesaj gönderen yseferoglu » 08 Ağu 2011 11:52

Merhaba, bu gezide gps kullanacakmısınız acaba? Kullanmayacaksanız eğer ör: Huser den Aşağı Kaçkar Yaylası'na inen patika az kullanıldığı için biraz kapanmış bel hizanıza kadar gelen yeşil bitkilerin içine düşerseniz çıkmakta epeyi zorlanabilirsiniz. Ben bu patikayı 20 gün önce geçtim gps yoksa ve hava sisli ise büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu tip patikaların ne sıklıkla kullanıldığını bilmeniz mümkün olmayabilir, gideceğiniz rota hakkında bilginiz yoksa patika yerine Araç yollarından yürümenizi tavsiye ederim bu patikada araç yolu Huser-A. Kaçkar 7 km Patika ise 4,5 km'dir. Araç yolu 2,5 km fazla ama hiç değilse kaybolmazsınız ve rahat yürürsünüz varış süresi olarakta çokta fark etmez.

Resim
Kırmızı ile seçilmiş alanda patika izleri biraz kayıp

Resim
Huser'den Kaçkar Vadisi'ne iniş

Resim
Huser'den Kaçkar Vadisi'ne iniş

Cevapla