25 eylülde kackarlar

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
davidkanitler

25 eylülde kackarlar

Mesaj gönderen davidkanitler » 23 Haz 2013 01:36

Merhaba 24-29 eylulde kaçkarlarda trekking yapmayı planliyoyum birkac sorum olacakti .
, bu tarihlerde genelde zirve yapilabiliniyormu ? Yoksa hava durumu müsait etmezmi? Yurt dişindan geliyorum ve kackarlari gezmeyi sabirsizlikla bekliyorum . genelde hangi tarihe kadar trekkinge cikmayi tavsiye ediyorsunuz. Çok teşekkürler

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: 25 eylülde kackarlar

Mesaj gönderen yseferoglu » 23 Haz 2013 11:47

Zirve yapacaksanız Dağcılık konusunda tecrübeniz yoksa rehber almanızı tavsiye ederim.

Bu faaliyet için KDRK kulübü ile irtibata geçip ücret karşılığında KDRK sporcularından rehberlik talebinde bulunabilirsiniz. Fiyatları ticari turlara göre çok daha uygundur ve eğitimli kişilerdir, ayrıca dağcılık ve kamp konusunda da bilgi sahibi olmuş olursunuz. 2013 yılı itibarıyla günlük ücreti 100-150 lira civarındadır.

Ayrıntılı bilgi için:
Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak Spor İhtisas Kulübü
Kulüp Başkanı Asım HABERAL 0505 477 24 70
Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Medine İşhanı. Kat: 6 Merkez-Rize
Telefon/Fax: 0464 214 71 10 web:kdrk.org.tr mail:info@kdrk.org.tr

Eylül sonlarında trekking yapacaksınız sorun olmaz ama zirvelere kar vurma ihtimali yüksektir. Akşamları serin olacaktır, hava durumunu takip ederek buna göre bir planlama yapmalısınız. 2011 de 23 Eylül'de Kemerli Kaçkara zirve yaptık ve ertesi gün kar yağmıştı.

24 Eylül 2011 Kemerli Kaçkar
Resim

24 Eylül 2011 Kaçkar Kavrun
Resim

4 Ekim 2012 Kemerli Kaçkar
Resim

4 Ekim 2012 Kaçkar Kavrun
Resim

davidkanitler

Mesaj gönderen davidkanitler » 23 Haz 2013 20:45

Bilginiz icin cok tesekkur ederim cok yardimci oldunuz

bariskayhan

Mesaj gönderen bariskayhan » 08 Eyl 2018 15:33

bu yıl temmuz ayında kavrun yaylasından başlayarak kaçkar derebaşı gölü-kavrun geçidi-deniz gölü-dilberdüzü-olgunlar-dobe-naletleme-kavrun rotasını kullanarak trans kaçkar yaptım. (harita ve gps verileri için yılmaz beye teşekkürler)
yine eylül ayının son haftasında üç kişi aynı rotayı kullanmayı ve güney klasik rotadan zirve denemesi yapmayı düşünmekteyim. yalnız eylül sonu ve ya ekim başlarında kar yağışı görülebiliyor. kamp alanı olarak da deniz gölü ve dilberdüzü olarak planlamaktayım. hazırlıklı gitmek adına temmuz ile eylül arasında çok sıcaklık farkı olur mu diye merak ediyorum.
temmuz ayında yaptığım faaliyette peşovit geçidini aşan kestirmeyi aşarak naletleme geçidine ulaşmak yerine olgunlar'dan dolanmayı tercih ettim. bunun sebebi de dilberdüzünde sorduğumda peşovit rotasında heyelan olduğunun söylenmesiydi. bu yaz kestirme rotayı kullanan olduysa tecrübelerini merak etmekteyim.
dağda sıcak su ısıtmak amacıyla bütan-propan nurgaz ocaklardan almayı planlıyorum. 3000 metre rakımın üzerinde bu ocakları kullanan oldu mu?
tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

tayfun

Mesaj gönderen tayfun » 14 Eyl 2018 10:16

Nurgazı 2400 de (Artvin Beyazsu ) kullandım sorun yoktu. Kaçkar balkon kısmında kullandım sorun olmadı. Kaçkardaki Balkon ( Büyük gölü gören kısım ) kaç metre hatırlamıyorum.

bariskayhan

Mesaj gönderen bariskayhan » 17 Eyl 2018 18:12

birlikte dağa çıkmayı düşündüğüm ekip gelmekten vazgeçtiği için önümüzdeki yaza ertelemek durumunda kaldım. cevap için teşekkürler.