Huser Yaylası (Tez)

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.
Enginyz

Huser Yaylası (Tez)

Mesaj gönderen Enginyz » 04 Mar 2018 03:30

Merhaba
En son Enginyz tarafından 20 Mar 2018 22:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Huser Yaylası (Tez)

Mesaj gönderen yseferoglu » 04 Mar 2018 10:35

Engin bey kış mevsiminde Huser'e çıkan bir kaç kişi var. Bunlardan biri benim ve bu sene çıkmadım çıkma durumumda belli değil, diğeri de ismet kandemir. İsmetler geçen hafta çıktılar tekrar çıkarlar mı bilemem. Face'den mesaj atıp sorabilirsiniz. https://www.facebook.com/ismet.kandemir.9
Aynı gün çıkıp bu işlemleri yapıp geri dönmek zor gibi sanırım en kötü ihtimal çadırda konaklayacaksınız. Ayder'de kar 50 cm civarı ise patikadan çıkmanız mümkün olmaz, klasik araç yolunu tercih etmelisiniz.

Enginyz

Mesaj gönderen Enginyz » 05 Mar 2018 20:21

yseferoglu yazdı:Engin bey kış mevsiminde Huser'e çıkan bir kaç kişi var. Bunlardan biri benim ve bu sene çıkmadım çıkma durumumda belli değil, diğeri de ismet kandemir. İsmetler geçen hafta çıktılar tekrar çıkarlar mı bilemem. Face'den mesaj atıp sorabilirsiniz. https://www.facebook.com/ismet.kandemir.9
Aynı gün çıkıp bu işlemleri yapıp geri dönmek zor gibi sanırım en kötü ihtimal çadırda konaklayacaksınız. Ayder'de kar 50 cm civarı ise patikadan çıkmanız mümkün olmaz, klasik araç yolunu tercih etmelisiniz.
Teşekkürler cevabınız ve zaman ayırdığınız için. Evet forumda gördüm resimlerinizi ayrıca kar yüksekliği ölçümüde yapmıssınız. Daha eskiye dair kar yükseliğine ait bilginiz var mı acaba ?
Eğer zamanınız olursa o tarihlerde yazabilir misiniz benim mail adresime ya da buradan da konuşabilir. Bildiğiniz ücretli rehberlik yapan birileri var mı orada?
İsmet beyle iletişime geçeceğim umarım o ara uygundur. Kolay gelsin...

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen yseferoglu » 05 Mar 2018 21:15

Engin bey 3-9 Mart'ta TDF Kaçkar kış faaliyeti olumsuz hava durumundan dolayı 12-18 Mart'a ertelendi. Bu faaliyet tamamen iptal olursa Huser'e çıkmayı düşünüyorum. 3 4 gün içinde netleşecek. Bizim evin olduğu yer güneye bakıyor ve en son kış çıkışım 12-13 Mart 2016'da evin kapısında 3 metrenin üstünde kar vardı. Yaylanın arka tarafı az güneş aldığı için kar miktarı daha fazla. Kışın Huser'e rehberlik edecek kimse var mı bilmiyorum, İsmet Rize'de yaşıyor ben Ordu'da, ben sürekli kaçamıyorum o tarafa. Ayrıca geçen sene meteoroloji Huser düz boğaza hava rüzgar durumunu ölçen bir istasyon kurdu.