2 Günlük gezi plani.. yardim lütfen

Günübirlik uzun süreli dağcılık, kampçılık, trekking faaliyetleri.

2 Günlük gezi plani.. yardim lütfen

Mesajgönderen Mecos » 15 Mar 2017 15:57

Merhaba, biz 4 kisi kackarda gezi planliyoruz. Haritadan 3 yol cizdik ama sorularim var.

1. yol: yaylalar hevekden baslayarak mikelise gidiyor
2. yol: satelef y den baslayip olgunlara
3. yol: yayalar hevekden baslayip kackarin zirvesine gidiyor

Simdi sorum su: 1 ve 2 birer günde yapmak mümkünmü? 3. yolu secersek konaklama imkani varmi yolda veya camp imkani? Konaklama imkani yoksa camp yapmak icin camp malzemelerini dilberdüzü campsiteden kiralama olasiligi varmi?

Tecrübesi olanlar bize hangi yolu tavsiye edebilir?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler
Mecos

Re: 2 Günlük gezi plani.. yardim lütfen

Mesajgönderen yseferoglu » 21 Mar 2017 09:30

Hedef zirvemi yolsa doğa yürüyüşümü önce bunu netleştirmeniz lazım. Anladığım kadarı ile siz kuzey tarafına Rizeye hiç geçmeyip Artvin kısmında etkinlik yapmak istiyorunuz, zirve için yeterli tecrübeye sahip değilseniz ya bölgedeki tur şirketleri ile yada her sene klasik olarak tırmanış yapılan spor kulüplerinin organize ettiği zirve şenliklerine katılmanızı tavsiye ederim. Tur şirketleri eksik olan kamp malzemelerinizi konaklama yemek vs. karşılamaktadır. Olgunlarda Kaçkar Pansiyon var ama gitmeden telefon ile bilgi almanız iyi olacaktır, pansiyon dışında bir çok yaylada bazı köylüler evlerinden oda kiralamaktadır ama buna güvenerek gitmeyiniz. Ne kadar zamanda yaparım sorusuna cevap vermek mümkün değil, arazinin eğimi kamp yükünüz ekibin durumu bu konuda etkili olacaktır, siz ortalama saatte 1,5 2 km yürüyeceğinizi hesap ediniz...
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: 2 Günlük gezi plani.. yardim lütfen

Mesajgönderen tayfun » 04 May 2017 18:16

2015 de Kaçkar zirvesi yapmıştım. DOKDAK spor klübü ile birlikte tamamladım. Konaklama Olgunlarda 2-3 tane pansiyon var. ( Geceliği 30 tl idi.) pansiyonun cafesi de var her şey yok ama yemek yapıyorlar. Aç kalmazsınız. Su sorunu yok. Her yerden fışkırıyor. Konaklama yapmak istemiyorsanız 5 dk yürüme mesafesinde rahatlıkla çıkılır. Camp alanı var. Tepenin başında. Pansiyoncu abi ile görüşün malzemeler için katır ayarlasın Dilberdüzüne 40 tl taşıyor. 1 katıra 3 çanta alıyor. Dilberdüzüne yürüyüş ağırlıksız 4-5 saat alır. Dilberdüzünde gece konaklanır sabaha karşı 04:00 gibi kalkıp zirve yapılır. Tahmini zirve yapıp dönmek 13-14 saat alır. Pansiyonun telefonun isteyen arkadaşlar bana msg atabilir. Bu arada araç olmayan arkadaşlar olabilir Yusuf elinden akşam mesai bitişi 17:00 veya 18:00 olması lazım tek bir minibüs kalkar Olgunlar yaylasına gider. Sabahta Olgunlardan 06:00 Kalkar Yusufeline gider.
tayfun

Dön Kaçkarlarda Dağcılık, Kampçılık, Trekking, Hiking

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir