mont tercihi

Kaçkarlarda Rafting, Dağ bisikleti, Foto safari, Yaban hayatı, vb. Konular
canpinar

mont tercihi

Mesaj gönderen canpinar » 08 Oca 2015 13:33

merhabalar,

öncelikle belirtmek isterimki max. 800tl bütcem var, bu butceme uygun olarak mont almak istiyorum,

genel olarak arastırdıgım kadarı ile mont kesinlikle kaz tüyü olmalı fakat aklımda bir kac soru var sizlerden bunların cevaplarını alabilecegim umudu ile yazmak istedim.

öncelikle montu şehir hayatında kullanacagım yılın max. 1 haftasını dag ‘da kamp seklinde geciriyorum, tek istedigim sey kesinlikle üşümemek, fakat mevcut montumla acıkcası titriyorum :)

sorum su agaclık alanlarda yürüyüş yaparken herhangi bir dala vs. birseye takılıp montu hızlıca yırtmamak adına küş tüyü mont beni korkutuyor,

north face in asagıdaki ürünü bana sıcak geldi, siz profesyoneller olarak ne onerebilirsiniz, 3 önemli kriterim var ,

1.en önemli kriter kesinlikle üşümek istemiyorum, beni sıcak tutmalı ve her hava kosulunda uşumemeliyim.
2.en önemli kriter kolay kolay yırtılıp hasar görmemesi
3.en onemli kriter ıslanmaması

tsk.

http://www.karspor.com.tr/urun/m-quince ... _3296.aspx

livan08

Re: mont tercihi

Mesaj gönderen livan08 » 20 Oca 2015 10:56

3+1 diye isimlendirilen ve kumaş özelliği olarak 2000-3000 mm civarı(su geçirmemezlik) olan montlar işinizi görür.kaz tüyünün yırtılma ihtimali daha yüksek.3+1 çıkarılabilir polar özelliğidir.bütçe olarak 800 tl demişsiniz.o fiyata çok güzel montlar alabilirsiniz.marka olarak jackwolfskin,nortface,marmot,columbia markaları kendini ispatlamış markalardır.Ama çakmaları piyasada dolaşmaktadır.bunun için güvenilir bir mağazadan almanızı öneririrm.örneğin:
http://www.k2outdoor.com.tr/Evolution-I ... -5552.html

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: mont tercihi

Mesaj gönderen yseferoglu » 20 Oca 2015 17:05

Tamamen su geçirmez istiyorsanız Gore tex kumaşlı olanları tercih ediniz. Yazın kullanmak için North Face Hyvent kumaşlı bir dış katman ceketim var ve yoğun yağmurda pekte işe yaramıyor. Bu tip ceketler genelde su rüzgar geçirmemesi için tasarlanmıştır aynı zamanda üşümemek istiyorsanız içine içlik veya polar giymeniz gerekmektedir. 3 in 1 montlarda polar ve ceket birbirine fermuarla bağlanmakta ve tek parça gibi kullanım sağlamaktadır. bana sorarsanız birbirine bağlanması çokta önemli değil, yani illa 3 in 1 almanıza gerek yok kalite güzel bir polarınız varsa sadece iyi bir dış katman alınız.