Verçenik Dağı'na Tırmanırken Hayatını Kaybetti

Kaçkarlarda Rafting, Dağ bisikleti, Foto safari, Yaban hayatı, vb. Konular
# note : you may change( 600px) to whatever you want
Cevapla
yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 161
Kayıt: 10 Şub 2009 23:12

Verçenik Dağı'na Tırmanırken Hayatını Kaybetti

Mesaj gönderen yseferoglu » 29 Tem 2011 12:15

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Sınırları içerisindeki Verçenik Dağı'na tırmanırken hayatını kaybeden dağcının Pazarlı olduğu belirtildi.

Aslen Rize’nin Pazar ilçesi Yücehisar Köyü’nden olan 28 yaşındaki Onur Pınar’ın Ankara’da ikamet ettiği ve yıllarca Pazar 50. Yıl İlkokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Şafak Pınar'ın oğlu olduğu belirtildi.

Hayatını kaybeden Onur Pınar’ın, Çaykur Hemşin Organik Çay Fabrikası Müdürü Erdoğan Pınar’ın da yakın akrabası olduğu öğrenildi.

Verçenik Dağı'nın 3 bin rakım yüksekliğinde, saat 11.45 sıralarında meydana gelen olayda, Hacettepe Üniversitesi Spor Bölümü Mezunu Rize Pazarlı Onur Pınar (28), üç arkadaşı ile birlikte su almaya giderken, kayalıktan kopan bir kaya kütlesinin üzerine düşmesi sonucu ağır şekilde yaralanmıştı.

Arkadaşları tarafından çıkartılarak kamp alanına taşınan Pınar'a ilk müdahale yapıldıktan sonra 112'den yardım istendi.

Hava muhalefeti nedeniyle bölgeye helikopter gönderilemeyince Çamlıhemşin ilçesinden bölgeye bir ambulans çıkartıldı.

Verçenik Dağı'nda kamp kuran 56 Hacettepe Üniversitesi Spor Bölümü Öğrencilerinin ekip başı olan Üniversite Öğretim Görevlisi Sırrı Cem Dinç, yaptığı açıklamada, "Üniversitemizin eski mezunu olan arkadaşımız sonradan kampa katıldı. Olay saat 11.45 sularında meydana geldi. Arkadaşımız 12.30 gibi hayatını kaybetti" dedi.

VERÇENİK ER ZOR PARKUR

Kaçkar Dağcılık ve Rafting Spor Kulübü Başkanı Mehmet Emin Ayhan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Verçenik'in zorlu ve tehlikeli bir parkur olduğunu belirterek, "İhbarın yapılması ile olayı duyduk. Çok üzgünüz. Ölen arkadaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Verçenik, Türkiye'deki en zorlu ve en tehlikeli tırmanış parkurlarından bir tanesidir. Bu nedenle biz bölgeye gelen yabancı dağcılara yanlarına bölgeyi iyi bilen Rizeli dağcılardan almalarını tavsiye ediyoruz" dedi.


Haberin resimleri:

http://www.pazar53.com/news_detail.php?id=18721

http://www.pazar53.com/news_detail.php?id=18723

http://www.pazar53.com/news_detail.php?id=18730

Cevapla