Garmin El tipi Gps'e Harita Yüklemek

Kaçkarlarda Rafting, Dağ bisikleti, Foto safari, Yaban hayatı, vb. Konular
gezgin59

Garmin El tipi Gps'e Harita Yüklemek

Mesaj gönderen gezgin59 » 19 Eki 2010 17:52

Garmin gps e harita yüklemek konusunda bir sorunum var. Yapmak istediğim şu: garmin büyük haritalardan sadece ilgilendiğim bölgeyi alıp küçük bir harita dosyası yaratıp bunu cihaza aktarmak.
Garmin MAPsource programı , Mapset toolkit programı, cGPSmapperfree programı ve MAP edit adlı programlar PC de kurulu. Deneme yapmak için nette bulunan bazı harita dosyalarını indirdim. Bunlar garmin için yapılmış ve .img uzantılı harita dosyaları. Bu dosyaları Mapset toolkit programında açıp , MAp source programının görebileceği bir şekle çevirmek gerekiyor , ondan sonra Mapsource ile cihaza aktarmak kolay. Bu mapsettoolkit programı çalışmak için .img dosyasının yanında bir de .typ dosyası denilen dosyaya ihtiyaç duyuyor. fakat deneme amaçlı indirdiğim hiçbir .img dosyasının yanında bir de .typ dosyası konmamış. Rastgele bir type dosyasıyla da olmuyor gibi.. Google dazı bazı forumlarda garmin için .typ dosyasının illa da olması gerekmediği yönünde bazı bilgiler de var ama web deki bu programların iyi açıklanmış sorun giderme yardım dosyaları da yok.
Bu konuda ve/veya bu programlarla uğraşmış ve sonuç almış arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum.

selam_24

Re: GARMIN EL tipi gps e harita yüklemek

Mesaj gönderen selam_24 » 05 Haz 2011 23:50

bu olayı bende ögrenmek isterim yapabildiysen nasıl oldugunu yazarsan sevinirim.

yseferoglu
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: GARMIN EL tipi gps e harita yüklemek

Mesaj gönderen yseferoglu » 09 Haz 2011 16:34

Merhabalar, istediğiniz işlem için MapSource programı yeterlidir.

Resim

selam_24

Re: Garmin El tipi Gps'e Harita Yüklemek

Mesaj gönderen selam_24 » 11 Haz 2011 23:45

teşekkür ederim arkadaş bir deneyelim bakalım.